به ریاست استاندار کرمان: جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان کرمان برگزار شد اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان کرمان به ریاست محمد جواد فدایی، استاندار کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان؛ اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان کرمان به ریاست محمد جواد فدایی، استاندار؛ حجه الاسلام و المسلمین علی هاشمیان، رئیس شورای اسلامی استان؛ محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان؛ حسین اسحاقی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان؛ محمد فرشاد، رئیس شورای اسلامی شهر کرمان؛ سید مهران عالم زاده، شهردار؛ احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی و سایر اعضای حقیقی و حقوقی در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری برگزار شد

محمد جواد فدایی، استاندار کرمان با تاکید بر استمرار جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی استان و پیگیری مصوبات جلسات اظهار داشت: طبق قانون، شهرداری‌ها موظفند نیم‌درصد درآمد خود را به کتابخانه‌ها پرداخت کنند تا صرف توسعه‌ی فعالیت‌های کتابخانه‌ای در استان شود و باید این امر ماهیانه و در موعد مقرر انجام شود.

استاندار کرمان تصریح کرد: جانمایی کتابخانه‌های عمومی در جنوب استان کرمان انجام و نقشه‌های تیپ برای آن تهیه شود تا در اختیار خیران قرار گیرد و معین توسعه اقتصادی در چترود و دشتکار هم برای ساخت کتابخانه نیمه تمام مساعدت کنند.

فدائی با بیان این‌که گزارشی از تاثیر وجود فیزیکی کتابخانه‌ها بر افزایش سرانه‌ی مطالعه‌ی استان کرمان ارائه شود، گفت: یکی از دستورکارهای جلسه‌ی آینده‌ی شورای آموزش و پرورش استان در مورد کتابخانه‌های مدارس باشد تا وضعیت این کتابخانه‌ها نیز بررسی شود.

‌عالم زاده، شهردار کرمان با توجه به لزوم ساخت کتابخانه مرکزی شهر کرمان عنوان کرد: در طرحی که قرار است در محدوده‌ی میدان شورا اجرا شود ساخت کتابخانه مرکزی هم پیش بینی شده است.

احمد وفایی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان با ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های استان اظهار داشت: با توجه به اینکه 29 کتابخانه از 130 کتابخانه استان کرمان به همت خیرین ساخته شده، استفاده از ظرفیت خیرین کتابخانه ساز در این امر باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد.

وفایی با اشاره به تعداد کتب موجود در کتابخانه های استان و میزان امانت کتاب اظهار داشت: نیاز است تعداد و عناوین کتاب در کتابخانه‌های استان افزایش یابد تا هم منابع کتابخانه های عمومی غنی و بروز شود و هم پاسخگوی نیاز مراجعان باشیم.

همچنین در این جلسه وضعیت کتابخانه‌های سیرجان، زرند، جیرفت، چترود و دشتکار بردسیر بررسی و مقرر شد هماهنگی و پیگیری های لازم در این خصوص برای مصوبات انجام و در جلسه آتی گزارش پیگیری ها و اقدامات ارائه شود.

در پایان اعضا نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کردند و ابلاغ اعضای انجمن توسط استاندار تقدیم شد.
 


 


 


بيشتر
 [PageVisit]