با معرفی و تقدیر از فعالان حوزه کتابخانه های عمومی: آیین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در کرمان برگزار شد مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، برگزیدگان حوزه کتابخانه‌های عمومی استان کرمان معرفی و تقدیر شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان، مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در استان کرمان صبح سه شنبه ۲7 آبان ماه به صورت مجازی و  با حضور محمدصادق بصیری، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار؛ سیدباقر میرعبدالهی، مدیرکل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛ محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ سرهنگ مهدوی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان؛ احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمان و جمعی از اساتید رشته کتابداری برگزار شد.

محمدصادق بصیری، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار ضمن تبریک هفته کتاب به کتابداران عنوان کرد: نهاد کتابخانه ها یکی از با اهمیت ترین نهادهای فرهنگی است؛ زیرا با دو پدیده مهم کتاب و کتابخوانی سر و کار دارد.

بصیری در ادامه به نقش کتاب و کتابخوانی در تعلیم و تعلم و اهمیت کتابداران و فعالان عرصه کتاب در اینخصوص اشاره کرد.

سیدباقر میرعبداللهی، مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور به عنوان میهمان مراسم در بستر فضای مجازی ضمن تبریک هفته کتاب، اظهار داشت: کتابداران پرچمدار ترویج کتابخوانی و مواجهه با اعضا و کتاب خوانان هستند.

میرعبداللهی در ادامه عنوان کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و همکاران ستاد مرکز، کتابداران و کتابخوانان، تلاش مجدانه در فضای مجازی دارند تا ترویج کتابخوانی به نحو احسن انجام شود.

سید باقر میرعبداللهی در ادامه از تلاش مدیران نهاد برای اصلاح قانون نهاد و ردیف های بودجه ای گفت.

وفائی ضمن تبریک بیست و هشتمین دوره هفته کتاب  گفت: امسال هفته کتاب با شرایط ویژه برگزار می شود که با توجه به تعطیلی کتابخانه ها ، فعالیت های فرهنگی و ترویجی در فضای مجازی برگزار می گردد.

وی بر اهتمام برای استفاده حداکثری از ظرفیت فضای مجازی تاکید کرد و گفت: در دوران شیوع بیماری و تعطیلی کتابخانه‌های عمومی در ۶ ماهه نخست سال جاری به منظور ادامه یافتن فعالیت‌های کتاب محور پویش‌های متعددی مانند پویش نقاشی «ما کرونا را شکست می‌دهیم» ، «هر خانه یک کتابخانه»، «هر کتابدار یک کتاب»، «اقتراح ماسک»، «کتابخوان عاشورایی» «پویش خادم ارباب کیست؟» برگزار شد که فضای جدیدی در حوزه کتابخوانی بود که خوشبختانه مشارکت هم استانی های عزیز و اعضای کتابخانه ها بسیار خوب و قابل توجه بود.

وفایی با اشاره به میزان مشارکت کرمانی ها در دهمین «جشنواره کتابخوانی رضوی»، اظهار داشت : امسال بیش از 124 هزار نفر از همشهریان کرمانی در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی مشارکت داشتند که نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشت.

در این مراسم از کتابداران نمونه، پیشکسوت کتاب و کتابخوانی، انجمن های برتر کتابخانه های عمومی، فرمانداران نمونه و... تجلیل شد.

برگزیدگان بیست و هشتمین دوره هفته کتاب استان کرمان عبارتند از:

فرمانداران و روسای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان

مالک اژدری، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان راور

وحدت عیدی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کهنوج

پیشکسوت فرهیخته

ویدا فرزام، پیشکسوت فرهیخته کتابخانه های عمومی شهرستان کرمان

برگزیده فضای مجازی

الهام شهداد نژاد، مسئول کتابخانه عمومی حضرت فاطمه الزهرا (س)شهرستان رودبار جنوب

برگزیده فعالیت های ترویجی

نجمه محمود آبادی، کتابدار کتابخانه عمومی المهدی(عج)  شهرستان سیرجان

مهدیه خسروی، مسئول کتابخانه عمومی علامه امینی شهرستان زرند

همکار تلاشگر پشتیبانی و خدمات کتابخانه های عمومی استان

عبدالله شهریاری، همکار کتابخانه مرحوم افصح هجری شهرستان رفسنجان

کتابخانه برتر مشارکتی

 نجمه علی آبادی، مسئول کتابخانه سیدالشهداء(ع) شهرستان راور

بيشتر
 [PageVisit]