گزارش 1 کتابخانه ها با تلاش کتابداران آماده میزبانی از کتابخوانان می‌شوند با بازگشایی کتابخانه های عمومی در فاز نخست، این روزها کتابداران با انجام فعالیت هایی همچون اصلاح ثبت و ساماندهی و ورود اطلاعات منابع در سامانه مدیریت کتابخانه ها، شاداب سازی فضای داخلی کتابخانه،‌ معرفی کتابخانه و خدمات آن و ایجاد صفحات کتابخانه در فضای مجازی و ... در حال آماده سازی کتابخانه های عمومی برای بازگشایی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کتابخانه‌های عمومی کشور بعد از حدود ۳ ماه تعطیلی اضطراری با موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت پلکانی و مرحله به مرحله از تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه بازگشایی شدند. در فاز نخست بازگشایی، کتابخانه‌ها با توجه به عدم حضور اعضا و مراجعان و به منظور بهره گیری مناسب از زمان، کتابداران به اصلاح ثبت و ساماندهی و ورود اطلاعات منابع در سامانه مدیریت کتابخانه ها،  تکمیل پروفایل کتابخانه در سامانه مدیریت کتابخانه ها، شاداب سازی و سامان دهی فضای داخلی کتابخانه، تعویض بارکدها و برچسب های مخدوش، منظم کردن رده های کتب موجود در قفسه ها، اصلاح داده ها از جمله رده های نادرست، فاقد بخش و... و همچنین آماده سازی فضا و محیط کتابخانه برای حضور و خدمات رسانی به اعضا مطابق با دستورالعمل ارسالی اقدام خواهند کرد.

معرفی کتابخانه و خدمات آن و ایجاد صفحات کتابخانه در فضای مجازی، معرفی کتاب های جشنواره رضوی در فضای مجازی و ... به منظور ترویج و تشویق کاربران و اعضا به شرکت در جشنواره کتاب خوانی رضوی و ادامه فعالیت های فرهنگی و ترویجی در فضای مجازی با بهره گیری از تجهیزات، فضا و منابع کتابخانه ای از جمله اقداماتی است که این روزها کتابداران در فاز نخست بازگشایی کتابخانه ها انجام می دهند.

بيشتر
 [PageVisit]