با حضور نویسنده کتاب؛ «بچه های حاج قاسم» در کتابخانه شهید بهشتی شهربابک معرفی شد نشست معرفی و خوانش کتاب «بچه های حاج قاسم» نوشته افسر فاضلی با حضور نویسنده کتاب در کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهرستان شهربابک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، نشست معرفی و خوانش کتاب «بچه های حاج قاسم» خاطرات سردار حسین معروفی، با حضور افسر فاضلی، نویسنده کتاب و جمعی از علاقمندان در کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهربابک برگزار شد.

افسر فاضلی شهربابکی در معرفی کتاب «بچه های حاج قاسم»، گفت: «بچه های حاج قاسم» خاطرات شفاهی از زندگی سردار حاج حسین معروفی از رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس است که با سردار حاج قاسم سلیمانی دوستی و ارتباط نزدیکی داشته است.

در ادامه فاضلی، ساده و روان بودن متن کتاب و همچنین بیان دیدگاه حاج قاسم در برخورد با دوستان و دشمنان را از ویژگی های این کتاب بیان کرد.

فاضلی ادامه داد: مودت، دوستی، شادابی، اعتقاد قلبی و باور باطنی، ایثارگری و شهادت طلبی از جمله ویژگی های شاخص تمامی انسان هایی است که در دوران هشت سال دفاع مقدس جنگیده اند و این خصوصیات آن ها را  به انسان هایی منحصر به فرد تبدیل کرد.
نویسنده کتاب با اشاره به اهمیت درک حقیقت شخصیت حاج قاسم عنوان کرد و گفت: تفکر درست، تامل در تفکرات و تبدیل این تاملات به تعقل و تدبر و در نهایت تصمیم گیری درست، چهار اصل در کسب معرفت و شناخت وی است.
در ادامه حاضران به خوانش قسمت هایی از کتاب و خاطرات سردار حاج حسین معروفی پرداختند.

فاضلی در ادامه از سردار سلیمانی به عنوان یک شخصیت دغدغه مند در حوزه مطالعه و کتابخوانی یاد کرد و گفت: وی کتابخوان و اهل مطالعه بود و با تازه های نشر به ویژه کتاب های حوزه دفاع مقدس آشنایی داشت.
وی از حضور موثر شخصیت حاج قاسم سلیمانی در چندین اثر شاخص دفاع مقدس از جمله کتاب های «آن بیست و سه نفر»،«من زنده ام» و «پایی که جا ماند» یاد کرد.

بيشتر
 [PageVisit]