منو

اخبار برگزيده

در دیدار نوروزی مدیرکل کتابخانه های عمومی با نمایندگان مجلس مطرح شد:

لزوم حمایت از طرح ها و برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی

در روزهای آغازین سال 1400 مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان؛ در این دیدار محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه و اهمیت کتاب و کتابخوانی در ارتقا و بهبود مسائل فرهنگی جامعه، بیان کرد: با حمایت از طرح ها و برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی باید در جهت افزایش میزان مطالعه، کتابخوانی و ارتقا مسائل فرهنگی جامعه تلاش کرد.

در ادامه رئیس کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: توسعه فرهنگی و اهمیت به مقوله فرهنگ و کتابخوانی امر مهمی است که باید در مجلس شورای اسلامی حمایت کافی از نهاد کتابخانه ها صورت پذیرد.

محمد مهدی زاهدی، دیگر نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون تلفیق بودجه، با اشاره به اهمیت فعالیت های فرهنگی در جامعه اظهار داشت: از هر گونه حمایتی برای بخش فرهنگ و نهاد کتابخانه های عمومی در مجلس دریغ نخواهیم کرد.

احمد وفائی، در خصوص تبدیل کتابخانه های عمومی به پایگاه های فرهنگی و اجتماعی، خدمات فرهنگی متنوع کتابخانه های عمومی به صورت حضوری و غیرحضوری در بستر فضای مجازی و ترویج فرهنگ کتابخوانی در سال گذشته گزارشی ارائه کرد و خواستار   حمایت های ویژه نمایندگان محترم مجلس از طرح ها و برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی شد.