منو

اخبار برگزيده

مدیرکل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد؛

برگزاری سراسری محفل قرآنی «ربیع‌ القرآن» در ماه مبارک رمضان

هادی آشتیانی از برگزاری سراسری محفل قرآنی «ربیع القرآن» در ماه مبارک رمضان همزمان با شروع به کار محافل قرآن و عترت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، هادی آشتیانی مدیرکل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد در خصوص ویژه‌برنامه‌های ماه مبارک رمضان نهاد گفت: همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان و شروع به کار محافل قرآن و عترت استان‌ها، ویژه‌برنامه محفل انس با قرآن کریم «ربیع القرآن» با هدف توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی، تعمیق باورهای دینی در خانه و خانواده، با مشارکت ادارات‌کل کتابخانه‌های عمومی استان‌ها با حضور قاریان ممتاز کشور به صورت مجازی در پلتفرم اسکای روم برگزار می‌شود.

مدیرکل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد در توضیح این ویژه‌برنامه افزود: محفل قرآنی «ربیع القرآن» شامل تلاوت مجلسی قرآن کریم به همراه تفسیر کوتاه و مسابقه چهارگزینه‌ای از تفسیر ارائه شده ویژه خانواده‌های شرکت‌کننده در این برنامه قرآنی خواهد بود. علاقه‌مندان تا ۲۴ ساعت پس از پایان برنامه می‌توانند با ارسال پاسخ صحیح به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۴۵۰۱۸ در این مسابقه شرکت کنند که به برگزیدگان جوایزی اهدا خواهد شد.

آشتیانی مخاطب این برنامه را خانواده‌های ایرانی دانست که می‌توانند در دوران همه‌گیری ویروس کرونا، در ساعات منتهی به وقت اذان مغرب و زمان افطار با استفاده از ظرفیت فضای مجازی از این برنامه استفاده کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند در ماه مبارک رمضان همه روزه ساعت ۱۸ از طریق نشانی ‌https://www.skyroom.online/ch/tehranpl.ir/quran در این محفل قرآنی شرکت کنند.

گفتنی است این ویژه‌برنامه که با محوریت اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار می‌شود به صورت زنده نیز از صفحه اینستاگرام این اداره‌کل به نشانی Instagram.com/tehranplir و فضاهای مجازی استان‌ها پخش خواهد شد.