فهرست

يادداشت و پيام

همزمان با هفته کتاب؛

پیام استاندار استان کرمان به مناسبت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب

دکتر علی زینی وند استاندار کرمان به مناسبت هفته کتاب پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، دکتر علی زینی وند استاندار کرمان به مناسبت هفته کتاب پیامی صادر کرد.

متن پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم

  به شکرانه تحقق این مجال و رسیدن دوباره به هفته خوب کتاب، بیست و هشتمین دوره از این رویداد دلپذیر را گرامی داشته و با مرور نشانه های الطاف بیکران الهی در ملتقای تراوش اندیشه و تفکر ناب انسانی با قامت مقدس قلم که به ظهور پدیده با شکوه کتاب، این فرزند ناب شعور و معرفت منتهی می شود؛ فرصت را مغتنم می شمارم و ضمن تبریک این مناسبت، تلاش عاشقانه تمام کسانی که در این مسیر روشن قدم برداشته و آیین تکریم و تجلیل کتاب و کتابت را به نیکی به جا آورده و در مسیر  نشر و ترویج کتابخوانی و توسعه دانش و آگاهی عموم گام های موثر و موفقی برداشته اند را ارج نهاده و صمیمانه سپاس و قدردانی خود را ابراز می نمایم. 
بی شک تمام دست اندرکاران عرصه خطیر نشر و انتشار کتاب های خوب و سازنده از نویسندگان، پدید آورندگان، مترجمان و زحمت کشان حوزه چاپ و نشر و ... گرفته تا کتابداران، خیرین کتابخانه ساز و ... در حریم حرمت "ن و القلم و مایسطرون" قدر و منزلتی ویژه داشته و اجرشان در درگاه والای پروردگار مهربان آن مرجع عظیم وحی جامع ترین کتاب جهان یعنی قرآن و خالق اندیشه و قلم و کتاب و کتابت ماجور خواهد بود. به خصوص در برهه ای حساس و بروز دغدغه های فراوان اعم از شیوع ویروس منحوس کرونا و فشارهای اقتصادی حاصل از تحریم های ناحق و نابخردانه و تهاجم فرهنگی، کتاب به عنوان بهترین راهنما، آرامش آفرین و التیام بخش بوده و رهپویان و حامیان آن اجری مضاعف دارند. 
  این ایام خوش که در این دوره به شایستگی با شعار دانایی، مانایی آراسته شده بر تمامی صاحبان اندیشه و علم و قلم و همه دوستداران و زحمت کشان این قلمرو شریف مبارک و گرامی باد.
علی زینی وند
استاندارکرمان