فهرست

شهرستان رابر

همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار دلها: از دو کتاب «چکامه خونین عشق» و «مثل بابا قهرمان» رونمایی شد رونمایی از دو کتاب «چکامه خونین عشق» و «مثل بابا قهرمان» با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان، در مصلای حضرت زهرا(س) شهرستان رابر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، همزمان با دومین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی مراسم رونمایی از دو کتاب «چکامه خونین عشق» و «مثل بابا قهرمان» با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان؛ حجت الاسلام و المسلمین علی علیدادی سلیمانی، امام جمعه رابر؛ صمدالله محمدی، نماینده  مردم شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین شهرستان در مصلای حضرت زهرا(س) شهرستان رابر برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلیمین علیددای سلیمانی، امام جمعه رابر بیان کرد: همه ي ما در هر جایگاه و مقامی که هستیم مديون شهداء، خون شهدا و خانواده های شهدا هستیم و باید نسبت به آنان ادای دین کنیم.
وی همچنین ضمن اشاره به ضرورت ترویج و تقویت فرهنگ ایثار، شهادت و معرفی شهدا به نسل جوان و نوجوان، تالیف و رونمایی کتب در حوزه ادبیات پایداری را مهم دانسته و افزود: آشنایی با کتب خوب و مطالعه کتب با موضوع شهادت و زندگینامه شهدا می تواند زندگی خوانندگان را تحت تاثیر خود قرار داده و باعث تحولات  مثبتی گردد.
کتاب «چکامه خونین عشق» مجموعه اشعار حدود ۴۰ شاعر کرمانی که درمورد سردار دلها سروده شده این کتاب توسط مهدی منتظری، سرباز شهید سلیمانی جمع آوری شده است.
کتاب «مثل بابا قهرمان» زندگینامه شهید بی‌سر و شهید مدافع حرم محسن حججی از زبان علی، فرزند دلبند شهید می پردازد. این کتاب توسط محمد حسینخانی، نویسنده رابری توسط انتشارات نزسا به چاپ رسیده است.
محمد حسینخانی صاحب هشت اثر بوده و تاکنون قریب به صدهزار نسخه از آثار وی چاپ شده است.
منبع: rabar