فهرست

شهرستان رابر

در پیام مشترک امام جمعه و فرماندار رابر مطرح شد: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی به پویایی و نشاط جامعه کمک می کند در پیام مشترک امام جمعه و فرماندار رابر جشنواره کتابخوانی رضوی، کمک کننده پویایی و نشاط جامعه مطرح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، حجت الاسلام والمسلمین علی علیدادی سلیمانی، امام جمعه رابر و حسین آقاملایی، فرماندار شهرستان رابر طی پیامی مشترک از عموم مردم فرهنگ دوست شهرستان برای شرکت در دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند.

متن پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِیِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِیِّ النَّقِیِ‏ وَ حُجَّتِکَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّیقِ الشَّهِیدِ صَلاَهً کَثِیرَهً تَامَّهً زَاکِیَهً مُتَوَاصِلَهً مُتَوَاتِرَهً مُتَرَادِفَهً کَأَفْضَلِ مَا صَلَّیْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِیَائِکَ

یکی از عوامل مهم و اساسی در ارتقاء فرهنگ هر جامعه ای، کتاب و کتابخوانی و سوق دادن آحاد مردم به سمت فرهنگ مطالعه و انس بیش از پیش با کتاب است. یکی از ابزارهای موثر تحقق این مهم، برگزاری جشنواره ها، همایش ها، کنگره ها و مسابقات فرهنگی با معرفی کتاب های ارزشمند، غنی و سرشار از معارف و مفاهیم بلند و متعالی است. بدون شک گسترش؛ اشاعه و ترویج آموزه ها و اندیشه های اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) به ویژه حضرت امام رضا (ع) و امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) می تواند در روح لطیف جوانان و نوجوانان تاثیرات بسیار مثبت و ارزشمند داشته باشد و زمینه خود سازی و تهذیب نفس را برای جویندگان آن فراهم نماید.
کتابخانه های عمومی با ایجاد بستری برای مطالعه و برگزاری برنامه های فرهنگی و دینی مانند جشنواره کتابخوانی رضوی به پویایی و نشاط جامعه در حوزه خواندن و کسب آگاهی خاصه تحصیل معارف قدسی از خوان علم ائمه معصومین (علیهم السلام) کمک شایانی می کند. ضمن تقدیر و تشکر از کلیه دست اندرکارن این رویداد بزرگ و ارزشمند فرهنگی از عموم مردم شهرستان بویژه نوجوانان و جوانان عزیز درخواست می نماییم که با شرکت در این جشنواره کتاب خوانی بر دانش و کمالات خویش بیفزایند.

علی علیدادی سلیمانی، امام جمعه شهرستان رابر
حسین آقاملایی، فرماندار شهرستان رابر
منبع: rabar